Japonia: 5 potraw, które należy tu zjeść

Kuchnia japońska oszczędna w smakach, przy kolejnym podejściu zaskakuje delikatnością. Oto 5 potraw, których należy spróbować, będąc w Japonii.

1. Sushi

IMG_1578_DxO_DxO

Być w Japonii i nie zjeść sushi? Niemożliwe! Jeśli wybrać najważniejsze danie dla tego kraju, jest to właśnie sushi. Prostota, smak, świeżość – to wszystko sprawia, że jedzenie sushi w Japonii jest czystą przyjemnością.

Dostać je można dosłownie wszędzie i zawsze jest pyszne i stosunkowo tanie: od całodobowych marketów na rogu po eleganckie restauracje. Warto tym bardziej że w Osace istnieje jeden z największych targów rybnych w Japonii.

2. Yakiniku

Popularne danie, które pochodzi z Korei. Najciekawszy jest sposób przygotowania – klient w restauracji sam grilluje mięso w specjalnych stołach, które mają wbudowany grill. Decyduje tym samym o stopniu wypieczenia mięsa. Najlepsze Yakiniku podają w dzielnicy koreańskiej: stacja metra Tsuruhashi

3. Ramen

c5bktkqTURBXy80NGY0YTkyYzBlNmRhZDU2MzhiNjQxNmUwMTg3NDFiMC5qcGVnkpUCzQJsAMLDlQIAzQJYwsM

Najpopularniejsza japońska zupa, ichniejszy rodzaj naszego polskiego makaronu z gestym wsadem w postaci makaronu, płatów mięsa, kapusty pekińskiej oraz pełen różnych dodatków: jajko na miękko, kimchi.

4. Udon

CO3ktkqTURBXy85NWNkZTRkNmFiOGQ0M2IyZGRlZDAyM2Y5Mjc1ZTUwZC5qcGVnkpUCzQJsAMLDlQIAzQJYwsM

Makaron grubszy niż w ramenie również podawany z bulionem.

5. Takoyaki

EdJktkqTURBXy9hNjRmYWZlNDNlM2I5YmVkZDEwODEyNmI0YTMxNmRjZS5qcGVnkpUCzQJsAMLDlQIAzQJYwsM

Najbardziej charakterystyczna dla Osaki przekąska. Kawałki ośmiornicy są smazone w panierce na głębokim tłuszczu. Najmniejsza porcja (sześć kawałków) to koszt 500 jenów.